Embarcadero RadPHP XE2
Data: 14-06-2011
Temat: Embarcadero Technologies


Embarcadero® RadPHP™ XE2 pozwala przy pomocy pojedynczego, wizualnego środowiska IDE dla PHP na szybkie tworzenie aplikacji internetowych, aplikacji dla portalu Facebook® oraz rozwiązań dla telefonów dotykowych i tabletów. RadPHP XE2 dostarcza ponad 200 komponentów PHP do wizualnego tworzenia interfejsów użytkownika (metoda przeciągnij-i-upuść), wyświetlania i współdziałania z danymi i usługami takimi jak mapy Google i Facebook. Środowisko udostępnia zintegrowany edytor, debugger oraz narzędzia do optymalizowania kodu (profilowania) i tworzenia połączeń z bazami danych

Szybsze programowanie dzięki jedynemu wizualnemu środowisku IDE dla PHP

RadPHP jest jedynym rozwiązaniem programistycznym PHP wykorzystującym wizualną metodę „przeciągnij-i-upuść”. RadPHP pozwala na korzystanie z widoków kodu oraz projektu aplikacji PHP, jak też stron HTML w zintegrowanym środowisku programistycznym (IDE). Korzystając z wizualnego kreatora można tworzyć interfejsy aplikacji i połączenia z bazami danych poprzez proste przeciąganie i upuszczanie komponentów na formatkę. Zmiany w kodzie i w wizualnym kreatorze są zawsze ze sobą zsynchronizowane.

Tworzenie aplikacji na urządzenia mobilne i aplikacji internetowych dla urządzeń mobilnych

Środowisko RadPHP pozwala na tworzenie aplikacji Web-owych zoptymalizowanych pod katem urządzeń przenośnych i telefonów. Dostarczane aplikacje charakteryzują się atrakcyjnym wyglądem oraz funkcjonalnością taką jak w natywnych aplikacjach mobilnych. Narzędzie umożliwia tworzenie aplikacji wykorzystujących sprzętowe możliwości urządzeń mobilnych, w tym kamery, akcelerometry oraz system nawigacji satelitarnej GPS – a następnie dystrybuowanie ich poprzez sklepy z aplikacjami dla użytkowników Apple i Android.

Wszystkie narzędzia potrzebne do tworzenia aplikacji webowych w PHP

RadPHP dostarcza kompletne środowisko IDE zawierające wszystkie narzędzia potrzebne do programowania PHP. Personalizowany edytor kodu źródłowego, zintegrowany debuger, optymalizowanie wydajności i kreatory wspierające większość etapów, zaczynając od tworzenia nowej aplikacji do jej wdrażania w urządzaniu mobilnym, upraszczają zadania i pozwalają na sprawniejsze oraz szybsze dostarczanie aplikacji najwyższej jakości.

Najszybszy sposób dostarczania aplikacji dla portalu Facebook

Dzięki RadPHP można szybko tworzyć aplikacje dla popularnego serwisu społecznościowego Facebook. Zawarty w pakiecie kreator aplikacji dla serwisu Facebook prowadzi użytkownika przez wszystkie etapy tworzenia aplikacji. Podczas procesu można wykorzystać wbudowane komponenty w celu łatwego wykorzystania funkcjonalności serwisu Facebook, w tym informacji o użytkowniku oraz liście przyjaciół.Artykuł jest z www.softpoint.com.pl
http://www.softpoint.com.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.softpoint.com.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=141