Delphi Prism XE2
Data: 21-04-2011
Temat: Embarcadero Technologies


Embarcadero Prism XE2

Embarcadero Prism™ XE2 jest elastycznym, bazującym na języku Delphi i odpornym na błędy rozwiązaniem programistycznym do błyskawicznego tworzenia aplikacji .NET, Mono, ASP.NET oraz bazodanowych rozwiązań dla platform Windows, Linux I Mac OS X. Embarcadero Prism łączy łatwą w nauce składnię języka Pascal z funkcjonalnością niedostępną w innych językach programistycznych .NET.

Tworzenie aplikacji Windows, Mac i Linux

Nie ograniczaj się jedynie do podejścia typu Windows w programowaniu dla .NET. Embarcadero Prism wspierając najnowszą platformę .NET 4.0 Framework oraz Mono pozwala na tworzenie aplikacji dla systemów Windows, Linux i Mac OS X. Możesz zainstalować Embarcadero Prism w dostarczanym Visual Studio 2010 Shell lub jako dodatek do Visual Studio 2010. Nie ograniczaj się przy tworzeniu aplikacji – wykorzystaj Embarcadero Prism aby poszerzyć i zdobyć nowe horyzonty.

Mocny język i kompilator

Embarcadero Prism dostarcza łatwy w nauce, zaawansowany język dla platform Microsoft .NET oraz Mono. Korzeniami sięgający Delphi i Pascal’a, nowoczesny język Oxygene pomaga programistom wyjść naprzeciw przyszłym oczekiwaniom dostarczając właściwości i funkcjonalność niedostępną dla innych języków .NET, w tym programowanie zorientowane aspektowo (Aspect Oriented Programming – AOP), typy generyczne, sekwencyjność, zapytania oraz programowanie równoległe (współbieżne).

Tworzenie aplikacji korzystających z najnowszych technologii

Dzięki Embarcadero Prism otrzymujesz dostęp do najnowszych technologii programistycznych i platform dostarczanych przez firmę Microsoft. Obejmuje to wsparcie dla najnowszego Visual Studio 2010 oraz platformy Microsoft .NET 4.0. Prism pozwala programistom wykorzystać zarówno moc narzędzi jak i bibliotek do szybkiego tworzenia aplikacji za pomocą łatwego do opanowania języka, który może wspierać cały zasób dostępnych technologii. Dostępne jest pełne wsparcie projektowe i uruchomieniowe dla platform Windows Forms, ASP.NET, WPF oraz dla innych.

Dostęp do wielowarstwowego świata RAD Cloud

Programowanie w chmurze i tworzenie aplikacji wielowarstwowych nie jest wyzwaniem samym dla siebie, rozwiązania te są wykorzystywane do projektowania aplikacji pozwalających na zwiększenie ich skalowalności i dostępności. Korzystając z Embarcadero Prism można tworzyć aplikacje klienckie .NET i Windows Phone 7 mające dostęp do serwerów DataSnap. Tworzenie serwerów DataSnap oraz generowania kodu konektorów mobilnych dla Windows Phone 7 wymaga środowiska Delphi lub C++Builder XE2 (sprzedawanych oddzielnie). Można także nabyć Delphi, C++Builder i Prism w ramach jednego rozwiązania RAD Studio XE2.Artykuł jest z www.softpoint.com.pl
http://www.softpoint.com.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.softpoint.com.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=183