ACDSee Pro 3 (MAC) - nowa wersja na komputery MAC
Data: 06-07-2013
Temat: ACDSystems


W ostatnich dniach ACD Systems International Inc zaprezentował ACDSee Pro 3 (Mac) - wersję flagowego Produktu Photo Manager Pro 3 dla systemu operacyjnego Mac.
W ten sposób Profesjonalni fotografowie pracujący na MAC'ach otrzymują teraz długo oczekiwany, szybki, niedrogi, kompletny system do edycji fotografii, zarządzania, przeglądanie, udostępniania i porządkowania ciągle zwiększających się zbiorów obrazów.Z ACDSee Pro 3 można tworzyć pokazy slajdów, prezentacje (również z dźwiękiem), generować pliki PDF, archiwizować kolekcje do formatu ZIP, nagrywać płyty CD/DVD i materiały video.

Producent postawił przede wszystkim na szybkość działania, elastyczność i bogactwo funkcji przeznaczonych dla profesjonalnych użytkowników fotografii cyfrowej. W celu ulepszenia Programu przeprowadzono szeroko zakrojone testy , w których uczestniczyło ponad 10 tysięcy fotografów Profesjonalistów z całego świata. ACDSee Pro 3 (MAC) obsługuje ponad 100 różnych formatach zapisu grafiki jak JPEG, BMP, GIF,PSD, PNG, TIFF oraz szereg formatów RAW stosowanych w aparatach cyfrowych różnych producentów, które są regularnie aktualizowane.
ACDSee Pro 2 (MAC) operuje zarówno na strukturze folderów jak i na metadanych ukrytych w plikach graficznych. Bardzo intuicyjny interfejs zapewnia użytkownikom większy komfort pracy. W zestawie z Programem dostajemy 2 GB przestrzeni na serwerach ACDSee służące do prezentacji i przechowywania zdjęć online.

Podstawowe tryby pracy: zarządzania (Manage mode), przeglądania (View mode), przetwarzania (Process mode) i tryb online (Online mode) upraszczają i przyspieszają pracę, umożliwiają łatwy dostęp do potrzebnych funkcji i publikowania zdjęć.

W trybie przetwarzania udogodnieniem jest rozwijalne menu z najczęściej używanymi funkcjami, możliwość pracowy z plikami różnych formatów (RAW, JPEG) oraz szczegółowa edycji obrazu - na poziomie pojedynczych pikseli, zawsze bezpieczna, ponieważ modyfikacje automatycznie zapisywane są na kopii.

Tryby pracy ACDSee Pro 3 (MAC)

Manage mode

acdsee Pro 2 (mac)

W tym trybie przeglądamy, sortujemy i organizujemy kolekcje obrazów. uproszczony pasek narzędzi z rozwijanym menu pomaga szybko odnaleźć najczęściej używane funkcje. Możemy używać kombinacji różnych narzędzi i okienek aby ułatwić zaawansowane wyszukiwanie i szybko generować podgląd miniaturek zdjęć. Udoskonalone narzędzia do kwalifikacji zdjęć, umożliwiają szybszą ich kategoryzację. Publikując obrazy możemy korzystać z FTP, Email i "uploaderów" do popularnych portali.

View mode

acdsee Pro 2 (mac)

Wyświetlanie obrazów przy użyciu różnorodnych narzędzi. Używając opcji właściwości możemy zobaczyć informacje dotyczące obrazów takie jak dane, EXIF lub IPTC oraz mamy możliwość dodania podpisów do zdjęć podczas ich przeglądania. Nowa funkcjonalność trybu widoku (View mode) pozwala łatwo przełączać się między obrazami bez konieczności powrotu do Manage mode

Process mode

acdsee Pro 2 (mac)

Tryb do wykonywania wszelkich korekt i zmian. Process mode składa się z dwóch okien Opracuj (Develop) i Edytuj (Edit). Okno Develop służy do edytowania plików RAW, JPEG i innych wspieranych typów, umożliwia korektę naświetlenia obrazu, balansu bieli, zmianę profilu koloru, wyostrzenie, usunięcie szumów, kontrolę geometrii i dużo więcej.
Narzędzie Edit umożliwia precyzyjną korektę obrazów na poziomie pojedynczych pikseli, usuwanie efektu czerwonych oczu, dodawanie tła, znaków wodnych i innych efektów. Najważniejszym udogodnieniem jest to, że korekty robione są w czasie rzeczywistym, bez oczekiwania na dostosowanie się na obrazu. Możesz zobaczyć efekty wprowadzonych zmian od razu i powrócić do każdej poprzedniej korekty.

Online mode W tym trybie mamy możliwość skorzystania z nowego systemu udostępniania i przechowywania obrazów ACDSee Online. Korzystając z tego trybu możemy przesyłać i przeglądać zdjęcia w ACDSee online bez konieczności uruchomienia przeglądarki internetowej. Aby przesłać obraz możemy po prostu "przeciągnąć" go i "upuścić" do albumu on-line, bez konieczności wchodzenia na stronę www.Artykuł jest z www.softpoint.com.pl
http://www.softpoint.com.pl

Adres tego artykułu to:
http://www.softpoint.com.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=222